Z ostatniej chwili:

01.10.2007

Udostępniono nową wersję programu. Usunięto kilka zgłoszonych błędów.

pobierz

Licencja

Program dostarczany jest na licencji GNU General Public License, co w skrócie oznacza, że możesz bezpłatnie z niego korzystać i przyłączyć się do jego rozwoju poprzez wprowadzanie modyfikacji.

Wikipedia o GPL.

Pobierz program Hospicjum

Aktualna wersja

Aktualna wersja jest dostępna po kliknięciu łącza poniżej. Jeśli chcesz pobrać wcześniejsze wersje lub kod źródłowy, to zapoznaj się z informacjami dla deweloperów.

Powyższy plik to program instalacyjny, który po uruchomieniu przeprowadzi Cię przez proces instalacji. Uruchom go także w przypadku wgrywania nowej wersji; baza danych pozostanie nienaruszona.

Historia zmian

W stosunku do poprzedniej wersji, usunięto kilka drobny błędów (np. sporadyczne niezapisywanie stanów słowników). Kod zaczyna być wersjonowany, więc w przyszłości lista zmian będzie bardziej szczegółowa.

Informacje dla deweloperów

Repozytorium

Repozytorium kodu źródłowego znajduje się w serwisie SourceForge. Dostępne są źródła programu oraz schemat bazy danych.

Informacje praktyczne

  • Program został napisany w języku C++.
  • Wykorzystuje mechanizmy WinApi.
  • Źródła zebrane są w projekt DevC++.
  • Wykorzystuje plikową bazę danych SQLite.
  • Baza danych została zaprojektowana w edytorze diagramów Dia, a do konwersji na postać SQL wykorzystano tedia2sql.

Zaproszenie do współpracy

Czy w Twojej okolicy znajduje się jakieś hospicjum ? Na pewno tak. Dowiedz się, czy do zarządzania wolontariuszami i pacjentami korzystają z komputera. Jeśli nie to masz świetną okazję do wykorzystania swoich umiejętności w imię niesienia pomocy ludziom szczególnie potrzebującym. Zaoferuj współpracę, zaprezentuj program, przystosuj do konkretnych wymagań. Być może skorzystają z tego i inne ośrodki. Możesz liczyć na moją pomoc.